Finance v životě člověka

Jak velkou roli hrají ve Vašem životě peníze? Položili jste si již někdy tuto otázku? Jak jste si odpověděli? Ano, jistě jsou i důležitější věci, než peníze, jako je zdraví, láska a podobně, ale bez peněz nebudete mít zdraví, protože si nebudete moci dovolit dostatečnou lékařskou péči a nebudete mít ani lásku, když ji nebudete schopný pozvat na večeři nebo do kina. A k tomu potřebujete peníze. Potřebujete je na jídlo, potřebujete je na pití, dokonce i na bydlení, teplo, světlo, elektřinu, na mobilní telefon, na spoustu věcí, včetně oblečení.

Pokud jste se nenarodili se zlatou lžičkou v puse a přes to se máte finančně dobře, patříte mezi ty šťastnější z lidí. Bohužel spoustu lidí chodí do práce, na brigády a stejně tlučou bídu s nouzí, ty dvě otravné kamarádky, které se k Vám přisají jako pijavice a potom se jich nemůžete celý život zbavit. A tak se celý život honíme za vyděláváním peněz, za tím, abychom mohli na sociálních sítích frajeřit na fotce od moře i od horských svahů z dovolené, která je nad naše možnosti, proto jste si na ni půjčili a zadlužili se, dluh zaplácli jiným dluhem a chvíli to fungovalo, ale najednou už není kde brát na zalátání děr v rozpočtu, víc hodin denně už také pracovat nemůžete a co Vám zbývá jiného, než si tedy vzít nebankovní neuvážený úvěr, ať můžete před ostatními vypadat, jako že se máte dobře. Ale jaká je skutečnost?  To radši sami ani nechcete vidět, protože to je nepěkný pohled.

Je na čase přestat si půjčovat, uskromnit se a začít splácet dluhy, jinak nás pohltí, jako velryba plankton, požvýká nás a vyflusne na smetišti. To už bude pozdě, litovat dřívějších špatných finančních kroků, proto si dobře rozmyslete své kroky a až potom je dělejte. Jinak také můžete najednou být mezi bezdomovci, být jedním z nich a z takového bláta se zvedá špatně.