Všechno nebo nic?
Když vyrůstáme, tak neřešíme peníze. Vše platí rodiče a nás nic netrápí. Kolik to stojí, je to moc nebo málo? Tyto problémy za nás řeší ti nejbližší. Postupem času se však tato role přesouvá na nás a začíná obrovský problém – jak správně nakládat s penězi. Uvědomit si, že určité věci jsou předražené je občas těžké. Pokud si něco opravdu přejeme, cena sice hraje velkou roli, ale chtíč větší. Zažili jste někdy ten pocit, kdy si chcete opravdu koupit určitou věc, ale víte, že když to uděláte, tak Vám zbydou peníze akorát na rohlík?
Obzvláště studenti tento pocit znají, jelikož většině z nich stále platí výdaje rodiče. Snaha najít si práci při škole samozřejmě je, ale skloubit to vše tak, aby to fungovalo je obtížné. Proto práce, které připadají v úvahu jsou především: barman, číšník a práce z domova. Každá korunka se hodí a měla by se zhodnocovat, avšak studentský život je studentský život, a proto se každá korunka investuje do zábavy.
Po škole přichází na řadu práce a s ní i příjmy. Ztrácíme peněžní dary od rodičů a vše je jen na nás. Až v tomto okamžiku začínáme přemýšlet o tom, do čeho bychom měli peníze investovat. Řešit spoření, užít si dovolenou nebo to nechat být tak jak to je? Rozhodně by se nad tím měl pozastavit každý. Spoření je důležitá věc, pokud máte v úmyslu svým dětem přilepšit a zároveň nechcete v důchodu žebrat na ulici. V případě, že máte to štěstí a Vaše výdělky dosahují vysokých částek, bylo by dobré zapřemýšlet nad nějakou investicí. Samozřejmě nejprve hledejte všechny potřebné informace, abyste měli jistotu, že se Vám to vrátí, a ještě přinese i něco navíc. Jestli už jste v stádiu života, kdy máte svou rodinu, investujte do ní, pokud ne, tak hledejte dál, jelikož štěstí si za peníze nekoupíte. To je jejich hlavní nevýhoda.
Peníze řídí celý náš život, ale vše se za ně koupit nedá. Co je tedy lepší, být bohatý nebo mít minimum těchto prostředků? Asi se shodneme na tom, že optimální je mít všeho tak akorát. O tom je celý náš život, snažit se žít v rovnováze.